Zabawki edukacyjne dla dzieci – dlaczego warto?

Zabawa rozumiana w sposób tradycyjny, tj. jako rozrywka i nic więcej, odchodzi już do lamusa, przynajmniej gdy mowa o wychowaniu dzieci. Dziś triumfy świętują tzw. zabawki edukacyjne, czyli zabawki, które są już nie tylko rozrywką, ale także i przede wszystkim nauką. Czy jednak rzeczywiście warto w nie inwestować?

Po pierwsze i najważniejsze – zabawki edukacyjne dla dzieci to zabawki uczące nasze pociechy pewnych umiejętności związanych z koncentracją, pamięcią, koordynacją psychoruchową, kreatywnością itd. Po drugie – w wielu przypadkach są to produkty stosunkowo tanie, tj. na podobnym poziomie cenowym, co zabawki tradycyjne. Jeżeli mamy więc do wyboru zwykłą lalkę i lalkę, która nauczy nasze dziecko jakiejś dodatkowej umiejętności (chociażby śpiewania), a wszystko to w podobnej cenie, to zdecydowanie lepiej sięgnąć po tę drugą. Po trzecie wreszcie – jako że większość tych zabawek, pośrednio lub bezpośrednio, pobudza kreatywność maluchów, nie znudzą się one tak szybko jak w przypadku zabawy zwykłymi zabawkami.

Witaj na moim serwisie ! Jestem młodą mamą i postanowiłam się dzielić się z Wami informacjami zaczerpniętymi z życia. Na blogu opisuje moje doświadczenia związane z wychowaniem dzieci. Zapraszam do czytania !